Мінкульт розповів, що чекає на Гостиний двір

Гостиний двір у Києві зараз готують до консервації, далі почнеться експертиза, щоб розпочати протиаварійні роботи, та реставрація пам’ятки, заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. На фасад Гостиного двору натягнули сітку для захисту і почали прибирати територію.

«Сам об’єкт охороняє нацполіція, а не приватна компанія тих, хто свого часу претендував на цю будівлю. Також розпочинається прибирання території, яка була занедбана всі ці роки. Ми вже розмовляли з кураторами, які опікуються культурною спадщиною. Вони вважають, що найкращим застосуванням для Гостинного двору буде багатофункціональний мистецький центр, де, зокрема, знайдуться місця і для реалізації задумок наших майстрів народних художніх промислів»

— Олександр Ткаченко
міністр культури та інформаційної політики

Нагадаємо, 17 червня комісія з передачі пам’яток державного значення вирішила передати Гостиний двір на київському Подолі Міністерству культури.

Київська міська влада тривалий час вимагала від уряду передати Гостиний двір у комунальну власність міста.

30 січня 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко підтвердив, що звернувся до прем’єра Дениса Шмигаля з проханням передати Гостиний двір на баланс Мінкультури і створити на його базі «Музей сучасного мистецтва» і культурний хаб.

Кличко розкритикував «маневри» Мінкульту і попросив прем’єра передати Гостиний двір громаді Києва.

Ткаченко заявив, що не хоче, аби «Гостиний двір» перейшов у розпорядження столичної влади, бо сумнівається, що та зробить із нього «культурний хаб».

загрузка…