Тільки вакцинації вчителів недостатньо, щоб захистити школи від ковіду в карантин – вчитель

Новий навчальний рік в Україні розпочинається на тлі зростання захворюваності на ковід. У МОЗ запевняють: завдяки масовій вакцинації, цьогоріч школи зможуть працювати навіть у «жовтій» і «червоній» зонах карантину. Та чи достатньо лише вакцинації вчителів, щоб убезпечити учнів під час роботи шкіл у карантин? Розбирається вчитель Михайло Девдера у статті «Чи врятують учителі українців від коронавірусу?».

«Для захисту учнів потрібні й інші речі, яких держава досі не забезпечила: якомога менша кількість школярів у приміщеннях, наявність засобів індивідуального та колективного захисту, кондиціонери, дезинфекція (або ізоляція) середовищ, із якими школярикам доводиться мати справу впродовж дня», – наголошує автор.

На його думку, кампанія з вакцинації має стосуватися вчителів тією ж мірою, якою стосується всіх інших. Адже вчителі – такі ж громадяни України, як і «не-вчителі».

«А надійний захист дітей у закладах освіти і поза ними має організовуватися також і через забезпечення їм можливості перебувати поза великими скупченнями людей (подивіться нарешті на наші переповнені класи!); поза непровітрюваними (чи рідко провітрюваними) приміщеннями; поза необхідністю взаємодіяти з потенційно небезпечними місцями та людьми (з громадського транспорту і торгових мереж починаючи). І саме це – насамперед, бо теперішній штам, кажуть, уражає й молодь», – підсумовує він.

Нещодавно чиновники запропонували батькам контролювати питання вакцинації вчителів. Звісно, вакцинація важлива, і не тільки вчителів. Але конкретно у школах – чи достатньо цього, аби захистити дітей від коронавірусу? Що думають про це самі педагоги? Читайте у матеріалі вчителя Михайла Девдери «Чи врятують учителі українців від коронавірусу?» у ZN.UA.