В Мінекономіки оприлюднили нові граничні ціни на паливо: що подорожчає

Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку. Чергові розрахунки станом на 13 вересня надала НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Розрахункові ціни для бензину підвищені на 67 копійок – з 25,94 гривень до 26,61 гривень за літр, для дизельного палива – на 63 копійки, з 21,69 гривень до 22,32 гривень за літр.

Таким чином, з урахуванням максимальних націнок вартість бензину на АЗС не може перевищувати 31,61 гривень за літр, дизельного палива – 29,32 гривень за літр.

Уряд з 15 травня регулює роздрібні ціни на бензин і дизельне паливо. Постановою Кабміну була введена максимальна роздрібна націнка в розмірі 5 гривень на бензин і 7 гривень – на дизельне паливо.

Урядовою постановою встановлено, що НАК «Нафтогаз України» подає розрахунки Міністерству економіки тричі на місяць.

Як правило, після підвищення розрахункової вартості мережі АЗС піднімають свої роздрібні ціни.

На початку вересня АЗС підняли ціни на бензин і дизельне паливо.

Потім в Україні продовжила зростати вартість палива на АЗС. Середня ціна по країні бензину А-92 7 вересня зросла на 3 коп / л – до 28,91 грн / л, бензин А-95 також подорожчав на 3 коп / л – до 29,87 грн / л, а дизпаливо – на 4 коп / л, до 28,13 грн / л.

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари і послуги в Україні за січень-серпень 2021 року. Ціни на паливо значно зросли.

загрузка…