Обізнані джерела заявили про серйозний конфлікт всередині «Талібану»

Між керівниками руху  «Талібан» спалахнув серйозний конфлікт.

Як пише ВВС з посиланням на високопоставлені джерела в русі, під час наради у президентському палаці один із засновників «Талібану» віце-прем’єр Абдул Гані Барадар посварився з Халілом Рахманом Хаккані – міністром у справах біженців і відомим представником «Мережі Хаккані».

Повідомляється, що два чиновники сказали одне одному багато різких слів. У суперечці також брали участь прихильники кожної зі сторін в уряді.

Протягом останніх кількох днів Абдул Гані Барадар зник з поля зору громадськості. У цей час почали з’являтися повідомлення про сварки у керівництві «Талібану». Офіційно у русі суперечку заперечують.

Інформацію про конфлікт всередині «Талібану» підтвердив високопоставлений член руху і людина, пов’язана з учасниками подій. Як повідомляють джерела, причиною суперечки стало невдоволення Барадара структурою нового уряду Афганістану. Втім, як стверджується, справжня причина розбіжностей – суперечка про те, кого вважати головним архітектором перемоги талібів.

Якщо вірити цим даним, Барадар вважає, що прихід талібів до влади – заслуга тих, хто займався переговорами і дипломатією, тобто таких людей, як він. При цьому члени групи «Мережа Хаккані», якою керують високопоставлені таліби, вважають, що причина перемоги – їхні військові успіхи.

Саме Барадар був першим в історії високопоставленим представником талібів, який провів прямі переговори з президентом США. У 2020 році він телефоном говорив з Дональдом Трампом. До цього він підписав угоду в Досі, згідно з якою з Афганістану вивели американські війська.

Водночас «Мережу Хаккані» пов’язують з найкривавішими нападами, здійсненими в останні роки проти збройних сил Афганістану і їхніх західних союзників. Влада США вважає мережу терористичною організацією. Лідер «Мережі Хаккані» Сираджуддін Хаккані призначений в новому уряді Афганістану міністром внутрішніх справ.

Нагадаємо, 4 вересня щонайменше 17 осіб було вбито під час стрілянини в Кабулі на честь святкування захоплення останньої провінції Афганістану, що чинила опір талібам.

Наступного дня у Кабулі «Талібан» розігнав акцію протесту, присвячену захисту прав жінок. Представники влади застосували сльозогінний газ.

Напередодні нового навчального року, таліби зобов’язали жінок, які навчаються в приватних університетах і коледжах, під час занять носити нікаб – головний убір, що закриває обличчя, з вузьким прорізом для очей. Крім того, відтепер жінки будуть навчатися окремо від чоловіків, а якщо перебувають в одному приміщенні з ними, то їх повинні відгородити завісою.

загрузка…