Суд сьогодні розглядатиме справу “Укрзалізниці” проти іноземного інвестора

Північний апеляційний господарський суд сьогодні, 15 вересня, о 12:40 розпочне апеляційний розгляд справи за позовом Укрзалізниці про недійсність договору купівлі-продажу права вимоги кредитної заборгованості між Промінвестбанком та VR Global Partners, L.P.

Укрзалізниця обґрунтовує свою позицію неможливістю VR Global Partners, L.P. як іноземної компанії придбати право вимоги за кредитами, оскільки остання не є фінансовою установою за законодавством України.

Ціна питання в даній справі – можливість іноземним компаніям напряму інвестувати в ринок проблемної заборгованості в Україні та купувати права вимоги.

Нагадаємо, що Укрзалізниця заявила про недійсність вимоги VR Global Partners, L.P. до неї вже після прийняття Верховним Судом рішень про стягнення з неї кредитної заборгованості на користь VR Global Partners, L.P.

Як писало ZN.UA, з 6 травня банківські рахунки «Укрзалізниці» арештовано виконавчою службою за неповернуті борги. Шок-контент, але жодних новин чи коментарів про це досі не було. Міністр інфраструктури не вийшов на брифінг. Уряд не порушив це питання на засіданні 12 травня. РНБО рятувати УЗ також не зібралося. Офіційні запити ZN.UA до Дениса Шмигаля та Владислава Криклія досі без відповідей. Ми чесно чекали, сподіваючись, що у влади є план. Та коли побачили новину від «Укрзалізниці», що у квітні компанія стала знову прибутковою, зрозуміли: план полягає у замовчуванні проблеми замість її вирішення.

Детальніше читайте у статті Юлії Самаєвої “Переддефолтний стан УЗ”.