У Британії почали ремонтувати Стоунхендж

У Британії стартували ремонтні роботи на мегалітах Стоунхенджу. На доісторичній пам’ятці будуть закладати дири та тріщини, які утворились через вітер, дощ та попередні ремонти.

Роботи, в ході яких будуть зведені будівельні ліси, щоб забезпечити доступ до вершини каменів, найбільший з яких має висоту близько 30 футів (9 метрів), зупинять зростання існуючих тріщин і замінять бетонний розчин, який використовувався для ремонту в 1950-х роках, а також вапняний розчин ремонту 60-х років, пише Reuters.

«Стоунхендж унікальний серед кам’яних кіл завдяки своїм перемичкам і спеціальним з’єднанням, використовуваним для фіксації перемичок на місці. Чотири з половиною тисячі років впливу вітру і дощу привели до утворення тріщин і отворів на поверхні каменя, і ця життєво важлива робота захистить особливості, які роблять Стоунхендж таким унікальним», – сказала Хізер Себайр, старший куратор порталу англійської спадщини.

Стоунхендж – мегаліт (кромлех), що складається з кількох кіл із велетенських (до 8,5 м висотою) каменів. Розташований в Англії на горбистій пустці біля міста Солсбері (графство Вілтшир) за 130 кілометрів на південний захід від Лондона на Солсберійській рівнині. Тричі перебудовувався між 3500 і 1100 роками до нашої ери.

Раніше поблизу Стоунхенджу археологи виявили кільце доісторичних шахт, які було вирито тисячі років тому. Також британські вчені розгадали секрет будівництва Стоунхенджу.

загрузка…