До кінця 2021 року мінімальна зарплата зросте – Шмигаль

Зарплата

Потрібно зберегти баланс, аби не створювати навантаження на бізнес

Уряд шукає оптимальний варіант для збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. До кінця 2021 року мінімальна заробітна плата зросте ще на 500 грн. Підвищення також передбачене у 2022 році. Про це 14 вересня повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує прес-служба Кабміну.

Очільник уряду зауважив, що минулого року мінімальна зарплата була збільшена майже удвічі. Водночас, за його словами, потрібно зберегти баланс, аби уникнути негативного впливу інфляції та не створювати навантаження на бізнес.

Шмигаль сказав: “Підвищення мінімальної заробітної плати більшою мірою впливає на бюджетну сферу. Але це також створює додаткове навантаження на бізнес, який прозоро виплачує зарплати. Тож важливо вибрати вдалий момент для збільшення мінімальної зарплати, щоб воно дало результат”.

Прем’єр-міністр підкреслив, що наразі такий результат спостерігається: “По-перше, збільшуються доходи державного бюджету. Завдяки надходженням ЄСВ збалансовується пенсійний фонд. Деякі підприємства почали сплачувати податок на прибуток на 70% більше, фактично при тому самому рівні доходів. Це означає, що вони виходять працювати в прозору площину”.

Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін спільно з профільними комітетами Верховної Ради зараз шукає оптимальний варіант для реформування в Україні прожиткового мінімуму й збільшення мінімальної заробітної плати.