В Ізраїлі підрахували, коли Іран зможе створити ядерну бомбу

Міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц вважає, що Іран зможе створити ядерну бомбу за два-три місяці. Країна зможе виробити достатню кількість матеріалу і наростити потенціал для цього.

Як повідомляє Ганц в інтерв’ю журналу Foreign Policy, дипломатичні зусилля не допоможуть звести нанівець прогрес Ірану в сфері ядерних озброєнь.

Він зазначив, що, з точки зору Ізраїлю, ефективним способом стримування Ірану буде здійснення на Тегеран політичного, дипломатичного та економічного тиску з боку США, Росії, Китаю і Європи. Ганц впевнений, що Іран зможе створити ядерну бомбу за два-три місяці.

Також міністр попередив, що в регіоні може початися гонка ядерних озброєнь, якщо Іран досягне своєї мети, але «інші країни не будуть сидіти склавши руки».

Читайте також:

Спікер парламенту Ірану Мохаммад Бакер Калібаф повідомив, що у Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) більше немає права отримувати доступ до записів камер спостереження Організації атомної енергії Ірану (AEOI). Дія договору між партнерами закінчилася 22 травня.

Вночі 11 квітня в Ірані на ядерному об’єкті в Натанзі сталася аварія, пов’язана з електричними мережами. Причини аварії поки розслідуються.

В результаті аварії на ядерному об’єкті в іранському місті Натанзі вийшли з ладу тисячі центрифуг для переробки урану, а також зруйнована наземна енергосистема.

Віце-президент Ірану заявив, що аварія у ядерному центрі зі збагачення урану насправді була терактом. І пообіцяв розплату його організаторам.

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що за передбачуваної атакою на ядерний об’єкт в Натанзі стоїть Ізраїль, заявив міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф.

Також в Ірані повідомили, що людина, яка вчинила диверсію на ядерному об’єкті в Натанзі , покинула країну. Його оголосили в міжнародний розшук.

загрузка…