«Аль-Каїда» повертається в Афганістан – розвідка США

Розвідувальні служби США бачать перші ознаки того, що бойовики “Аль-Каїда” почали повертатися в Афганістан, про що заявив високопоставлений чиновник, пише The Wall Street Journal.

“Ми вже починаємо бачити деякі ознаки потенційного переміщення” Аль-Каїда “в Афганістан. Але це ще ранні дні, і ми, очевидно, будемо уважно стежити за цим”, – сказав на конференції заступник директора Центрального розвідувального управління Девід Коен.

В останні роки “Аль-Каїда” зіткнулася з конкуренцією в джихадистських колах з боку свого конкурента, угруповання “Ісламська держава”.

Фізичний “халіфат” ІГ був розгромлений в Іраку і Сирії, хоча його бойовики все ще активні і проводять атаки. Абу Бакр аль-Багдаді, “темний” лідер ІГ, був убитий спецназом США в ході рейду на північному заході Сирії в жовтні 2019 року.

Аз-Завахрі, єгиптянин за національністю, став лідером “Аль-Каїди” після вбивства Усами бен Ладена в Абботтабаді в 2011 році веннимі силами США.

15 серпня таліби увійшли в Кабул, і президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» взяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.