На українців чекає ще одне бабине літо в жовтні

Після тижня бабиного літа з літніми градусами в першій половині вересня і похолодання в другій половині, друге бабине літо порадує українців в жовтні. Такий прогноз озвучив народний синоптик Леонід Горбань.

За його словами, почнеться жовтень холодними дощами – 4 і 5 числа, проте до середини жовтня потеплішає до +20.

“Холодний, але сухий жовтень порадує тривалим бабиним літом в середині місяця і засмутить під кінець сильними дощами і нічними морозами”, – повідав Горбань, передає “Сегодня“.

Свято Покрова Богородиці 14 жовтня виявиться найтеплішим днем жовтня. У цей день стовпчики термометрів можуть піднятися навіть вище +20.

“Однак уже через день-два погода різко зміниться: температура впаде більш ніж на 10 градусів – до шести-восьми вдень, налетять холодні дощі, до 20 жовтня на півночі і сході країни можуть бути нічні заморозки”, – прогнозує Горбань.

А після 25 жовтня в Україну з півночі налетить циклон, який принесе короткочасні, але відчутні морози – дві-три ночі може бути до 7 градусів нижче нуля. Опадів в ці дні не очікується.

До кінця жовтня знову потеплішає до + 8-10 вдень, але ненадовго – потім погода стане по-справжньому листопадовою, українці відчують подих зими.

Нагадаємо, перші заморозки в Україні прийшли в західні регіони в нічний час доби – з 5 по 7 вересня.