За пару років «Аль-Каїда» може настільки зміцнитися в Афганістані, що знову стане загрозою для США — спецслужби

Протягом двох років терористична організація «Аль-Каїда» може настільки щільно закріпитися в Афганістані та наростити потужність, що знову стане реальною загрозою для території США. Про це заявив глава розвідувального управління міністерства оборони США Скотт Берр’є в ході виступу на конференції з питань національної безпеки та розвідки, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Своєю чергою заступник голови ЦРУ Девід Коен уточнив, що в США вже стікається якась інформація, яка вказує на «можливу активізацію «Аль-Каїди» в Афганістані».

Після терактів 11 вересня 2001 року в США боротьба проти «Аль-Каїди» була одним із заявлених завдань Вашингтона і його союзників, які протягом 20 років проводили військову операцію в Афганістані. Ця операція завершилася в серпні 2021 року.

Тепер же багато експертів побоюються, що рух «Талібан», який захопив владу в Афганістані або не зможе, або не захоче стримувати поширення «Аль-Каїди» на афганській території.

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з’являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Проте 4 вересня таліби захопили і цю провінцію.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні — в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Дивіться спецтему:
У ЄС немає іншого вибору, крім як провести переговори з “Талібаном” – Боррель В ЄС не вперше говорять про переговори талібами.

В Афганістані після приходу до влади талібів понад 150 ЗМІ припинили роботу Медіа перестали працювати через фінансові проблеми й обмеження, які запровадив «Талібан».

В ООН розкритикували дії руху «Талібан» через порушення обіцянок щодо прав людини В організації також занепокоєнні  через «недостатню інклюзивність» уряду, в якому не представлені жінки.

Захід може втратити всі важелі впливу на Талібан — FT Таліби формують уряд, у якому домінують вороги США.

Зеленський розповів, чому США не можуть «кинути Україну як Афганістан» Українці готові боротися за свою країну навіть без зовнішньої підтримки.