Експертка розповіла про досвід реставрації архітектурних пам’яток за кордоном (Відео)

Наталія Заболотна

Вона зауважила, що у 2016- му році був запланований проєкт закону про державний фонд гуманітарного розвитку України

Президентка Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна розповіла про досвід реставрації архітектурних пам’яток за кордоном. Про це говорили в етері програми “дійові особи” на “5 каналі”.

“Є така італійська формула, коли за декілька євро віддається палац, але з головною умовою: він має бути відреставрований і бути відкритим у певний час для туристів”, – розповіла експертка.

Вона зауважила, що у 2016- му році був запланований проєкт закону про державний фонд гуманітарного розвитку України, де б кошти від бізнесу, який викликає залежність у громадян – азартного, тютюнового, грального -, йшли на реставрацію історичних пам’яток. Зокрема так відбувається і Великій Британії та Естонії.

“На прикладі тієї ж Британії – 40 млрд фунтів стерлінгів за 20 років було вкладено саме в розвиток культурної сфери. За ці гроші відреставровані та модернізовані тисячі замків. Завдяки цьому громадян відволікали від шкідливих звичок, спонуками до подорожей країною і цим самим фінансували інфраструктуру і сферу туризму”, – пояснила Наталія Заболотна.

Розмову з експертами про Костел святого Миколая у Києві та реставрацію пам’яток культури України дивіться у повній версії програми “Дійові особи”: