“Це великий крок у збереженні обличчя столиці” – Прокопів про особливості мораторію на реконструкцію історичних будівель (Відео)

Володимир Прокопів

У мораторію чітко прописані терміни, коли відповідний підрозділ має розглянути перелік будівель і визначити їхній статус

Мораторій на реконструкцію історичних будівель 19-20 століття – це великий крок у збереженні обличчя столиці. Він забороняє будь-які будівельні та інші види робіт до того, як споруду розглянуть як історичну пам’ятку й ухвалять рішення щодо неї. Це пояснив в етері програми “Дійові особи” на “5 каналі” голова фракції “Європейська Солідарність” у Київраді Володимир Прокопів.

“Насправді такий мораторій – це великий крок у збереженні обличчя столиці. Ми маємо будівлі, які старше 100 років, які датовані 18-19 століттям, але вони досі не мають жодного статусу. Київрада за останні кілька років передає до мінкульту більш як 1500 пам’яток архітектури, з них включають до реєстру державних пам’яток лише 40 споруд”, – розповідає депутат. 

Він зауважує, що поки будівля немає статусу пам’ятки архітектури – різна ситуація відбувається. 90% це приватна власність, яку людині невигідно утримувати як пам’ятку культури. 

“Мораторій важливий тим, що до моменту визначення статусу цієї пам’ятки заборонено структурним підрозділам видавати будь-які документи на підготовчі, будівельні чи будь-які інші роботи, для того щоб ми не втратили ті будівлі, які мають бути пам’ятками”, – пояснив Прокопів. 

Крім того, він додав, що у мораторію чітко прописані терміни – 12 місяців, коли відповідний підрозділ має розглянути перелік будівель і визначити, чи є вони архітектурними пам’ятками, і на цьому дія мораторію завершиться.