Затримання в Чехії учасника “кримської весни”: Україна вимагає екстрадиції підозрюваного

Александр Франчетті

Суд Праги відправив під арешт підозрюваного

Затриманого в Чехії росіянина Олександра Франчетті, учасника окупації Криму, суд Праги відправив під арешт. Про це повідомляють місцеві видання.

Екстрадиції Франчетті вимагає Україна за міжнародним ордером, підозрюючи його у силовому захопленні частин Збройних сил України на півострові. Адвокат затриманого одразу почав тиснути на політичні мотиви, запевняючи, що Франчетті не має нічого спільного зі злочинною діяльністю і що в Україні на нього чекають тортури та вірна смерть. В Україні Франчетті можуть висунути звинувачення у тероризмі. Голосіївський районний суд міста Києва вже обрав йому заочно запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тим часом МЗС Росії викликало посла Чехії у Росії Вітєзслава Півоньку з вимогою пояснити мотиви затримання громадянина РФ.

“Ми затримали громадянина Російської Федерації. Зробили це на підставі запиту, який видала Україна. Ми не розголошуємо імені та інших даних цієї людини. Нині порушили провадження. Працюють поліція, прокуратура та суди. Результатом цього провадження буде рішення подальшої долі цієї особи”, – повідомив голова пресслужби поліції Чехії Ондржей Моравчик.

Нагадаємо, у Чеxії затримали громадянина Росії Александра Франчетті, який брав участь у подіях так званої кримської весни. Затримання відбулося за міжнародним ордером на арешт, який видали за запитом України.