Міністерство культури останнім часом перетворилося на міністерство нерухомості – експертка (Відео)

Наталія Заболотна

Така бездіяльність з боку міністерства культури надзвичайно підриває імідж країни

Міністерство культури останнім часом перетворилося на міністерство нерухомості, яке опікується не культурою, а веде інвентаризацію об’єктів. Про це в етері програми “Дійові особи” на “5 каналі” сказала колишня генеральна директорка “Мистецького арсеналу” (2010-2016), президентка Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна. Розмова йшла про повернення костелу святого Миколая парафії римо-католиків.

“Це традиційна ситуація, завжди культура прирівнюється як майновий комплекс. У нас взагалі міністерство культури останнім часом перетворилося на міністерство нерухомості. Воно управляє не культурою, нею апріорі не можна управляти, а веде інвентаризацію об’єктів, які на ньому числяться. І не йдеться тут про культуру як таку”, – наголосила експертка.

Крім того, вона зауважила, що така бездіяльність з боку міністерства культури надзвичайно підриває імідж країни.

“При чому ми знаємо, що обіцянки були дані ще Іоану Павлу II від президентів, тобто це взагалі репутація інституту президентства. Я вважаю, що цю пам’ятку, яка просто є для міністерства культури об’єктом матеріальної власності, через яку проходять великі кошти. Я знаю, що протягом десятиліть виділяються кошти на її реставрацію, але реставрації як такої ми не бачимо”, – зазначила Наталія Заболотна. 

Нагадаємо, костел Святого Миколая у Києві спалахнув 3 вересня пізно ввечері. Попередня причина займання, на думку правоохоронців, коротке замикання в органі. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Вогонь на стінах та покрівлі вдалося загасити завдяки швидкій реакції пожежників, які приїхали через 6 хвилин після виклику. А от унікальний музичний інструмент відновленню та реставрації не підлягає.

Як повідомляв 5.UA, українські підприємці почали збирати гроші на реставрацію Костелу Святого Миколая в Києві.