На відновлення костелу в Києві зібрали понад 15 мільйонів

Міністерство культури і інформаційної політики повідомило про те, що на відновлення костелу Святого Миколая в Києві, який постраждав від пожежі 3 вересня, зібрано 15,7 млн грн.

“Гроші на порятунок костелу Святого Миколая продовжують надходити. Сьогодні, станом на 17 годин на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 15,7 млн грн”, – сказано в повідомленні.

Також в повідомленні на сторінці відомства в Facebook відзначається, що відбулося перше засідання робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт в Костелі Святого Миколая.

Державна служба з надзвичайних ситуацій склала попередній висновок про аварійність стану будівлі.

Далі – справа за висновком Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після цього буде проведена експертиза аварійного стану, яка стане підставою для складання проектно-кошторисної документації.

З урахуванням мінімальних строків отримання всіх належних висновків експертів роботи в костелі почнуться в середині жовтня.

Раніше повідомлялося про те, що бізнес зібрав на відновлення костелу в Києві 18 мільйонів гривень.

Відзначимо, 7 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав розпорядження про підготовку передачі костелу святого Миколая Римо-католицькій громаді. За його словами, на відновлення костелу необхідно 75 млн грн.

Про історію органу київського Будинку органної та камерної музики, який спровокував пожежу, читайте в оповіданні Іона Дегена “Тоска по згорілому київським органу”