“Все залежить від Кабміну”: юрист про повернення костелу Святого Миколая в Києві до парафії римо-католиків (Відео)

Костел Святого Миколая в Києві

Правозахисник вважає, що держава не зацікавлена у захисті прав своїх громадян

Юрист парафії костелу Св. Миколая Володимир Тарасюк в етері ток-шоу “Дійові особи” на “5 каналі” заявив, що немає сенсу судитися з державою, яка не зацікавлена у відновленні історичної справедливості і яка не зацікавлена у захисті прав своїх громадян, серед яких є віряни Римо-Католицької церкви.

“Ми почали це робити (повернути костел у власність римо-католиків, – ред.) ще з 1992 року, практично 30 років вже триває спір і тяганина з державою. У нас навіть був судовий процес, який закінчився тим, що суд зобов’язав КМДА виконати закон про свободу совісті і релігійні організації і розглянути наше клопотання, але воно не було виконане, воно досі залишається не виконаним. Немає сенсу судитися з державою, яка не зацікавлена у відновленні історичної справедливості, яка не зацікавлена у захисті прав своїх громадян, серед яких є віряни Римо-Католицької церкви”, – розповів правозахисник.

Володимир Тарасюк також повідомив, що на сьогоднішній день повернення костелу до парафії римо-католиків залежить від Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, вогонь майже на 100% знищив унікальний орган у Костелі Святого Миколая. Він спалахнув 3 вересня пізно ввечері. Це і храм для парафіян римо-католицької церкви, і Національний будинок органної та камерної музики. Попередня причина займання, на думку правоохоронців, коротке замикання в органі. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.