Україна має три пріоритети на Генасамблеї ООН — Кулеба

Під час телефонної розмови з главою сесії Генасамблеї ООН, міністром закордонних справ Мальдів Абдуллою Шахідом, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна виділила три ключові пріоритети на найближчу сесію Генасамблеї. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

За словами глави української дипломатії це:

  • протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності України, деоккупація Донбасу і Криму;
  • поліпшення умов життя українців на територіях, постраждалих від російської агресії на Донбасі;
  • подолання пандемії і її соціально-економічних наслідків.

«Ключовим пріоритетом нашої зовнішньої політики, закріпленим в Стратегії зовнішньої політики, залишається протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності України», — заявив Кулеба.

Він уточнив, що Україна під час сесії Генасамблеї ООН буде ініціювати дебати, темою яких буде ситуація на тимчасово окупованих територіях.

Другий пріоритет — поліпшення умов життя українців на територіях, постраждалих від агресії РФ в Донецькій і Луганській областях.

«ООН має знання, досвід і технології реалізації проєкт з відновлення територій, які постраждали від збройних конфліктів. Ми зацікавлені в більш активній діяльності ООН в регіоні, зокрема у сферах гуманітарного розмінування, розвитку медичної, освітньої та житлово-комунальної інфраструктури», — сказав Кулеба.

Третій з окреслених пріоритетів — боротьба з пандемією і подолання її соціально-економічних наслідків. Кулеба заявив, що всі держави повинні отримати рівний доступ до вакцин і мати достатньо коштів для економічного відновлення.

Нагадаємо, що урочисте відкриття 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відбудеться сьогодні у вівторок, 14 вересня, о 22:00 за київським часом.