Новий спалах коронавірусу очікують в західних областях – експерти

Експерти Київської школи економіки (KSE) заявляють, що на сьогодні чотири області України перебувають в зоні ризику щодо поширення коронавірусу. Зокрема, в Чернівецькій, Львівській, Волинській і Тернопільській областях динаміка рівня госпіталізації перевищує 50%.

“Спалах знову починається з західної України. В зоні ризику: Чернівецька, Волинська, Львівська та Тернопільська області”, – повідомляється в прес-релізі KSE.

Також експерти фіксують зростання добової смертності від COVID-19. Минулого тижня – 38 осіб, на поточному тижні показник – 51.

Однією дозою вакциновані, за даними KSE, 15,5% населення.

“Темпи вакцинації в Україні стабілізувалися на високому рівні: середня кількість щеплень зараз становить 132 тис. на добу. Для утримання і нарощування темпів вакцинації, Україна потребує понад 100 тис. вакцинацій в добу”, – відзначили в KSE.

Експерти звертають увагу, що при поточних темпах вакцинальної кампанії наявної в Україні вакцини вистачить, принаймні, до середини грудня 2021.

Вони також прогнозують, що до середини вересня Україна за показниками вийде з «жовтої зони» карантину, а на пік захворюваність може вийти в другій половині жовтня – наприкінці листопада

При цьому в МОЗ назвали Чернівецьку та Луганську області найбільш проблемними щодо розповсюдження коронавірусу, де рівень госпіталізації зріс майже вдвічі.

Зараз Україна повертається в режим регулярних засідань комісій ТЕБ та НС. Ця комісія буде засідати раз на два тижні. На цьому тижні буде прийнято рішення про перехід деяких областей в “жовту зону”.

Раніше повідомлялося, що голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков анонсував перехід області в “жовту зону” з наступного тижня.

За його словами, після переходу продовжать роботу освітні установи, в яких більш ніж 80% персоналу вакциновано однією або двома дозами вакцини, інші – будуть закриті на карантин.

До слова, в червні експерти Національної академії наук України прогнозували поширення коронавірусу Дельта зі східних областей.