Нова сесія Генасамблеї ООН: Кулеба назвав три пріоритети України

Пріоритетами України на ближче майбутнє стануть протидія російській агресії, подолання пандемії COVID-19 і поліпшення умов життя українців на Донбасі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє прес-служба МЗС.

У день відкриття 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, Кулеба провів телефонну розмову з головою сесії Генасамблеї, міністром закордонних справ Мальдівів Абдуллою Шахідом.

Глава української дипломатії окреслив три пріоритети України. Ними стали: протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності України, деокупація Донбасу та Криму; поліпшення умов життя українців на територіях, які постраждали від російської агресії на Донбасі; подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічних наслідків.


Дмитро Кулеба
міністр закордонних справ України

«Ключовим пріоритетом нашої зовнішньої політики, закріпленим у стратегії зовнішньополітичної діяльності, залишається протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності України. 23 серпня в Києві відбувся інавгураційний саміт Кримської платформи, яка консолідує міжнародні зусилля задля деокупації Криму. Ми розраховуємо на всебічну підтримку її роботи з боку ООН, адже досягнення кінцевої мети Кримської платформи – повернення Криму – відновить повагу до Статуту ООН та припинить грубі порушення міжнародного права»

Кулеба повідомив намір України скликати дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях нашої держави під час поточної сесії Генасамблеї ООН.

Другим пріоритетом України на 76-й сесії Генасамблеї ООН, стане поліпшення умов життя українців на територіях, що постраждали від російської агресії у Донецькій та Луганській областях:

«ООН має знання, досвід та технології реалізації проектів з відновлення територій, які постраждали від збройних конфліктів. Ми зацікавлені у більш активній діяльності ООН у регіоні, зокрема в сферах гуманітарного розмінування, розбудови медичної, освітньої та житлово-комунальної інфраструктури»

— Дмитро Кулеба,
міністр закордонних справ України

Третім пріоритетом, стане подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічних наслідків:

«Всі держави мають отримати рівний доступ до вакцин, мати достатньо засобів для ефективної протидії пандемії та економічного відновлення. Україна готова до ефективної співпраці з ООН задля зміцнення української системи охорони здоров’я та соціально-економічного захисту найбільш вразливих категорій громадян»

— Дмитро Кулеба,
міністр закордонних справ України

Нагадаємо, в інтерв’ю виданню The Independent Дмитро Кулеба заявив, що Україна більше не має наміру вірити західним партнерам у їхні нескінченні обіцянки. Тепер офіційний Київ буде покладатися виключно сам на себе.

Раніше Кулеба прокоментував розміщення в Україні американських систем протиракетної та протиповітряної оборони. За його словами, Київ планує розробити і запровадити власну систему ПРО.

Міноборони України розглядає можливість придбання для Збройних сил систем протиракетної оборони, аналогічних ізраїльському «Залізному куполу», який використовується Ізраїлем для відбиття ракетних атак угруповання ХАМАС.

загрузка…