У Польщі відмовляться від російського газу: назвали терміни

З 2023 року Польща хоче повністю відмовитись від поставок російського газу.

Про це повідомив представник польського уряду в області стратегічної енергетичної інфраструктури Петр Наїмський напередодні відкриття трубопроводу “Північний потік-2”, передає Euractiv.

Наїмський висловив надію на те, що з 1 жовтня 2022 року повністю введуть в експлуатацію газопровід Baltic Pipe, який з’єднує норвезькі газові родовища з Данією і Польщею.

Після введення в експлуатацію потужність з транспортування газу складе 10 мільярдів кубометрів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія намагається впливати на Європу через газопровід – Волкер

“Ми не будемо продовжувати контракт з російським Газпромом. Польща перебуває в процесі диверсифікації джерел енергії. Обсяг газу, який ми будемо використовувати в Польщі, виросте приблизно на 50% до 2030 року або невдовзі після цього”, – додав Наїмський.

За його словами, оскільки польська компанія Gaz-System будує інтерконнектори в сусідні країни, це дозволить імпортувати “весь необхідний для економіки обсяг газу з інших джерел, окрім Росії”.

За допомогою Baltic Pipe та іншої інфраструктури Польща буде повністю пов’язана з західноєвропейськими ринками, в тому числі з товарними ринками.

1 жовтня російська газова компанія-монополіст “Газпром” планує почати постачання газу через “Північний потік-2”. Будівництво газопроводу завершили, останню трубу поклали 6 вересня.

Газ із Росії піде в Європу. Буде перекачуватися в Німеччину, Нідерланди та навіть північну Італію.

“Північний потік 2” проходить із Росії в Німеччину через Балтійське море. Завдовжки 1234 км. У грудні 2019 року будівельні роботи зупинили через запровадження санкцій США, проте їх відновили наприкінці 2020-го.

США запровадили проти “Північного потоку-2” новий пакет санкцій.