Нацполіція викрила угруповання, яке розповсюджувало неперевірену інформацію про політиків


Національна поліція (НПУ) викрила злочинне угруповання, яке спеціалізувалося у вимаганні грошей за нерозповсюдження провокаційної інформації. Про це повідомляє Департамент кіберполіції НПУ.


За даними слідства, учасники публікували в Інтернеті неправдиві новини, які шкодили діловій репутації політиків та посадовців, а за їхнє видалення вимагали гроші.


П’ятеро осіб на 13 підконтрольних сайтах розміщували провокаційні та неперевірені відомості про посадовців, політиків, бізнесменів та їхніх родичів. При цьому новини в основному були про корупційну діяльність. Зазначається, що до правоохоронців надійшло кілька звернень від потерпілих.


Поширення інформації здійснювалося, поки особа не звернеться із проханням про видалення новин із сайту. Для зв’язку зловмисники залишали електронну пошту. Далі фігуранти вимагали гроші у криптовалюті та надавали інструкції для їхнього перерахунку на електронні гаманці.


Наразі встановлено четверо потерпілих, які перерахували зловмисникам від 150 000 до 200 000 грн. Правоохоронці проводять сім обшуків у офісі та оселях фігурантів у Чернігівській, Київській областях та у столиці.


Учасникам угруповання може загрожувати до 12 років позбавлення волі.


Раніше повідомлялося, що в інтернет «злили» 53 млн записів про персональні дані українців. Офіс омбудсманки просить поліцію розпочати кримінальне провадження.