В уряді пояснили, чому невідкладний законопроєкт Зеленського про ліквідацію ОАСК пів року припадає пилом

Невідкладний законопроєкт президента Володимира Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва вже пів року не розглядають у Верховній Раді, бо він непростий. Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“Усі справи, які зараз розглядає ОАСК, мають перейти в Київський окружний адмінсуд. Там набагато менше суддів і в них є свої справи. Їм потрібно додатково ще розглядати справи від ОАСК”, – пояснив міністр.

Потім, коли замість ОАСК створять новий суд, справи знову мають передати туди. До того ж їх знову змушені будуть розглядати спочатку. Уже втретє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський два роки закривав очі на Вовка

Також суддів до нового суду можна буде призначити лише після того, як запрацює Вища кваліфікаційна комісія суддів. А це теж тривалий час, сказав міністр.

“За приблизними оцінками, оперативна ліквідація ОАСК призведе до того, що 50-70 тисяч справ будуть довго чекати на дозвіл. На це знадобляться роки. Це буде сильний удар по системі розгляду адміністративних спорів”, – заявив Малюська.

13 квітня 2021 року президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва”.

У вересні торік НАБУ публікувало записи нібито розмов голови ОАСК Павла Вовка. “Треба захопити владу в цій ВРП”, – ішлося в розмовах.

НАБУ звинувачує голову суду в створенні злочинної організації, спробі захоплення державної влади.

У квітні брата голови ОАСК і адвоката Юрія Донця затримали детективи НАБУ. Правоохоронці виявили понад $3,7 млн, 840 тис., 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів готівкою.

Детективи бюро підозрюють їх у намірі передати $100 тис. хабаря суддям ОАСК за винесення “потрібного” судового рішення в одній зі справ.