Ігри зумерів: як геймерський бізнес підлаштовується під «смаки» нового покоління (Pekлama)


Покоління Z вступає в гру. Щоб ігровий бізнес успішно розвивався, оператори мають розуміти його унікальні особливості та швидко реагувати. Так вважають у США, і в цьому впевнені в Україні. Про особливості зіленіалів у США розмірковує Ліз Сівер, генеральний менеджер NeoPollard – провідного постачальника iLottery в Північній Америці у своїй колонці в галузевому виданні IGaming Business. А на питання Mind про подібність і відмінності українського покоління Z від американської молоді та готовність своєї компанії до нового ігрового покоління відповів Сергій Бережний, Chief Product Officer Parimatch Tech.


Generation Z, вони ж зумери, вони ж зіленіали – покоління, чий рік народження припадає на інтервал з 1997 до 2010 року. Його унікальна риса в тому, що «технології майбутнього» для нього стали буденністю, невід’ємним елементом повсякденного життя. Ця риса і визначає перспективи і напрямок розвитку будь-якого технологічного бізнесу. Бізнес, який не врахує цей чинник при розробленні стратегії принаймні на 10 років, ризикує залишитися на узбіччі.


Але у високотехнологічних сегментах проблема стоїть ще гостріше. Напрямки для розвитку доведеться або вгадувати, або моделювати математично. Тому, щоб залишатися успішними, оператори повинні уважно стежити за аудиторією гравців, прогнозуючи, чого вони хочуть і чого від них очікувати. Оскільки зіленіали стають все більш помітними в ігровій сфері, оператори мають розуміти, що робить їх унікальними.


Ліз Сівер вбачає дві найпомітніші тенденції – це схильність покоління Z використовувати застосунки, а не браузер, а також соціальне використання ними ігор. Інакше кажучи, зіленіали з набагато більшою ймовірністю гратимуть онлайн у групах, що призведе до нової ери можливостей взаємодії. «Покоління Z приділяє пріоритетну увагу соціальним можливостям в ігровому процесі. Внутрішньоігрові події дозволяють друзям проводити час разом», – наголошує вона.


З нею згоден Сергій Бережний. «74% наших гравців грають із мобільних телефонів. Ми знаємо, що наша аудиторія мобільна, соціальна, стежимо за контекстом їхнього життя і розглядаємо їхню поведінку за межами ставок. Ми впроваджуємо соціалізацію, гейміфікацію, будуємо партнерства з іншими бізнесами заради якості у всіх сервісах розваг». Він зазначає, що покоління Z в Україні дуже схоже на своїх однолітків в інших країнах, адже соціальні тренди вже давно стали глобальними. «Саме дотримання глобальних трендів замість локальних і відрізняє покоління Z», – вважає CPO Parimatch Tech.


Цей елемент соціалізації спричинив помітні зміни в мотивації: попередні покоління гравців були мотивовані «великою перемогою». «По суті, це молоде покоління геймерів воліє працювати над низкою невеликих завдань та урізноманітнювати те, що становить виграшний досвід. Мотивація більше пов’язана з різними етапами шляху, а не із загальним результатом», – говорить Ліз Сівер, яка пропрацювала більшу частину своєї кар’єри в Microsoft.


Сергій Бережний теж зазначає цю особливість зумерів: «Загалом покоління Z менше тяжіє до збагачення, ніж попередні покоління. Для них важливіші досвід, почуття та емоції. Мотивація на «великий куш» залишилася в минулому. Зумери вміють рахувати і розуміють математику гри. Вони приходять за емоціями, і ми робимо акцент саме на них».


Зміна пріоритетів особливо помітна в іграх з миттєвим виграшем, де покоління Z віддає перевагу меншим, але практичнішим виграшам, вважає Ліз Сівер. Але CPO Parimatch Tech бачить цей тренд трохи інакше: «Стала домінувати швидкість. Ставки не на «хто виграє чемпіонат», а «хто заб’є в найближчі п’ять хвилин». Ці ринки трохи більше прогнозовані, тому великих виграшів і програшів там немає. Мені здається, що саме бажання швидких, нехай і невеликих результатів, стало причиною того, що знизився ризик».


Обидва спікери наголошують ще на одному тренді, який є суттєвим для майбутнього ігор: покоління Z йде від лінійного досвіду та прагне до занурення, вважаючи за краще «всепоглинальний контент», який залучає гравців не лише до гри.


Зіленіали, що дивляться, як геймери записують свій ігровий досвід і публікують повідомлення на YouTube і TikTok, створюють нову хвилю захопливого, всепоглинального контенту й підвищеного інтересу, заснованого на контрактах з впливовими особами та спонсорстві. Це розширює вплив ігор далеко за межі самої гри і відгукується в повсякденному житті користувачів, пропонуючи додаткові рівні стимулів.


З огляду на це Parimatch Tech створює актуальні для покоління Z інновації та привабливий контент, який розвивається відповідно до мотивації споживачів. Зокрема, майданчики для обміну досвідом, які для нинішнього покоління формуються в ігровому контенті, а для зіленіалів – якраз в соціалізації та можливості проявити свої таланти.


«Ми дуже багато ставимо на цей тренд, впроваджуючи різноманітні механіки гейміфікації в наш користувальницький досвід. На одному з івентів ми запускали для користувачів спортивну RPG-гру всередині програми, де вони билися проти монстрів за реальні призи. Інтеграція ігор та інших розваг з основним бізнесом – запорука хороших і різноманітних емоцій. Ми не можемо поміняти core business, але можемо його сильно різноманітити завдяки такій тактиці», – говорить Сергій Бережний.


Оскільки тенденції розвиваються стрімко, велика частина зусиль витрачається на те, щоб не відставати. Будь-які зміни створюють як можливості, так і ризики. З огляду на це Ліз Сівер наголошує: «Оператори найбільше ризикують упущеною можливістю. Ми повинні впроваджувати постійні інновації, щоб залишатися актуальними для покоління Z. Оцінка поточних тенденцій із використанням аналітичних даних означає, проте, рішучий крок у бік довіри».


Водночас Parimatch Tech не драматизує ситуацію. «Зіленіалам притаманна дивовижна риса – підвищена соціальна відповідальність. Чим більш відповідальними є бізнес і бренд, тим цікавіше до нього долучитися. Ми створюємо різні умови для цього у всіх спектрах діяльності. Це підтримка та просування спорту від бренду Parimatch у всіх країнах, де ми оперуємо. Це соціальні та благодійні проєкти від Parimatch Foundation. Це технологічні проєкти і хакатони від Parimatch Tech. Це багато іншого, що не увійшло до переліку», – говорить Сергій Бережний. І ця стратегія, яка повністю відповідає культурі та внутрішнім цінностям компанії, реалізується не перший рік. Мабуть, тому Parimatch Tech не бачить особливих ризиків у зміні поколінь на ігровому майданчику.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.


Щомісячна підтримка у 196 грн
Допомогти проекту одноразово

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].

Матеріал рубрики «Точка зору» є відображенням особистої думки автора й може не збігатися з точкою зору редакції Mind. Він не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Ініціатива публікації, як правило, надходить з боку автора.

Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації та виконує винятково роль носія. Матеріали в рубриці «Точка зору» можуть бути опубліковані як на комерційній, так і на безоплатній основі.

Основна вимога – суспільна значущість теми та відкрита публічна позиція автора.