Найбільші за 30 років антиурядові протести: кубинці вимагають відставки діючого режиму

Найбільші за 30 років антиурядові протести: кубинці вимагають відставки діючого режимуНайбільші за 30 років антиурядові протести: кубинці вимагають відставки діючого режиму

фото www.flickr.com/photos/[email protected]/519235254


У кубинській столиці Гавані і ряді інших міст пройшли багатотисячні акції протесту проти комуністичного уряду країни.


Як повідомляє Reuters, протести вибухнули на тлі найгіршої економічної кризи Куби з часів розпаду Радянського Союзу, її старого союзника, і рекордного зростання числа випадків COVID-19.  Люди висловлювали гнів з приводу нестачі основних товарів, відключення електроенергії, обмеження громадянських свобод і дій влади у зв’язку з пандемією.


Тисячі людей вийшли на вулиці в різних частинах Гавани, включаючи історичний центр, з гаслами «Діас-Канель, йди», «геть диктатуру» і «ми не боїмося».


Сам Діас-Канель, який є також очільником Комуністичної партії, звинуватив у заворушеннях старого ворога часів холодної війни – США і кубино-американську мафію в підігріванні обстановки на острові.


В телезверненні він сказав, що багато протестуючих були щирими, але ними маніпулювали організовані США кампанії в соціальних мережах і «найманці» на місцях, і попередив, що подальші «провокації» неприпустимі, закликавши своїх прихильників протистояти цим «провокаціям».


Джипи спецназу з встановленими кулеметами були помічені по всій столиці, і присутність поліції була інтенсивною навіть через довгий час після того, як більшість протестуючих пішли додому до 9 години вечора через пандемію.


Джерела Reuters під час протестів в Гавані бачили, як сили безпеки за допомогою ймовірно офіцерів в штатському заарештували близько двох десятків протестувальників. Поліція застосувала перцеві балончики і гумові кийки проти кількох протестувальників.


Для відновлення контролю і недопущення нових бунтів влада ухвалила рішення відключити 60% користувачів від інтернету.


Антиурядові демонстрації були найбільшими з літа 1994 року, сказав Майкл Бустаманте, доцент кафедри історії Латинської Америки в Міжнародному університеті Флориди.