Литва офіційно відмовила Білорусі у видачі Тихановської

Світлана Тихановська

Протести спалахнули після сфальсифікованої перемоги Лукашенка на президентських виборах 9 серпня

Генпрокурор Білорусі Андрій Швед заявив, що Литва офіційно повідомила про відмову видати опозиціонерку Світлану Тихановську. Про це повідомляє “БЕЛТА”.

“Що стосується партнерів з інших країн, то ми направили та надсилаємо відповідні документи. Поки реакції не спостерігаємо, за винятком громадянки Тихановської. Дійсно, прийшли документи, вже офіційно можу підтвердити, про відмову Литви в її видачі, але в них немає ніякої мотивації, на підставі чого вони нам відмовили – тобто правових підстав ми в цьому не побачили”, – заявив Швед.

Він зазначив, що режим Лукашенка веде переговори з іншими країнами щодо екстрадиції представників опозиції.

Нагадаємо, у Білорусі майже рік тривають акції протесту проти режиму Олександра Лукашенка, який одноосібно править країною з 1994 року, жорстко придушуючи опозицію та незалежні засоби масової інформації.

Протести спалахнули після сфальсифікованої перемоги Лукашенка на президентських виборах 9 серпня 2020 року. Білоруси вимагають проведення нових чесних виборів, а також звільнення політв’язнів.

Мирні акції протесту супроводжуються кривавими нападами з боку силовиків. Бійці ОМОН застосовують проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Під час розгону антиурядових мітингів загинуло невстановлене число протестувальників, тисячі отримали поранення. Рахунок затриманих йде на десятки тисяч. Багатьох по кілька днів тримають в СІЗО, піддаючи тортурам і нелюдським, жорстоким покаранням.

9 лютого лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська представила “Стратегію перемоги білорусів – план демократичних сил”, фінальним пунктом якого є проведення нових чесних виборів в країні. Перед цим опозиція має намір провести переговори з представниками режиму диктатора Олександра Лукашенка.