Майже 160 українських спортсменів вирушили на Олімпійські ігри в Токіо – як проводжали олімпійців (Відео)

Емблема олімпійців

Українська команда змагатиметься у 25 видах спорту

У Токіо Україну представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту. На ці змагання вони чекали упродовж п’яти років. Попри те, що літні Олімпійські ігри влаштовують раз на чотири роки, через коронавірус їх відтермінували.

Анастасія Тодорова представлятиме Україну однією з перших. Вона – майстер спорту міжнародного класу з веслування на байдарках та каное. Олімпійський канал у Токіо вже готовий до змагань. Анастасії кортить показати, чому навчилася за 17 років спортивної кар’єри. Демонструє, як накачала біцепс.

Українська команда змагатиметься у 25 видах спорту. Серед них бокс, важка атлетика, дзюдо, плавання, стрільба з лука, теніс. Борець греко-римського стилю Жан Беленюк – срібний призер Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро. Каже: максимально підготувався, щоби перевершити свій результат.

“Три тижні я був на навчально-тренувальних зборах у Польщі. Ми готувалися, ходили в гори, бігали кроси. Робили все для того, щоб максимально підвестися в оптимальній формі на ці змагання”, – розповідає член олімпійської збірної України Жан Беленюк.

“Такого складного часу як зараз при підготовці до Олімпійських ігор не було ще взагалі. Тому є спортсмени, які не відновились. Вони не здобули ліцензії”, – каже Вадим Гутцайт, міністр молоді та спорту.

Через коронавірус урочисті проводи збірної команди відбулися онлайн. На трибунах під час літніх Ігор XXXII Олімпіади також буде порожньо.

“Краще було б, якби були глядачі. Бо в нашому виді спорту, коли ми під’їжджаємо близько фінішу, у нас трибуни просто ревуть, гудуть. Для нас це дуже важливо”, – зауважує член олімпійської збірної України Юрій Вандюк.

“Олімпійські ігри будуть проходити зовсім в іншому форматі. Безпека – понад усе. Але я впевнений, що ці Ігри дійсно дуже важливі для світового суспільства”, – пояснює президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка.

Під час телемарафону показали форму, у якій змагатиметься наша збірна. Також провели церемонію погашення Олімпійської марки.

“Ми на цій марці поєднали сонце, гора Фудзіяма, олімпійські види спорту, які ми зобразили тут. І емблема Національного олімпійського комітету України”, – зазначив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Перші змагання в Токіо розпочнуться 23 липня. Особливістю цьогорічних Ігор будуть нагороди. Адже виготовили їх із сировини, яку отримали після перероблення старих ґаджетів.

Людмила Павленко та Богдан Танасійчук, “5 канал”

Нагадаємо, Олімпійські ігри в Токіо мають відбутися без глядачів, адже в Японії збільшилася кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19.