В Україні з’явилась новітня система для розробки родовищ газу

В Україні з’явилась новітня система для розробки родовищ газу

Фото: ДТЕК

Система Stryde є унікальною для України

Система Stryde має 30 тисяч датчиків та дає змогу збільшити глибинність вивчення площ досліджень.

Компанія ДТЕК Нафтогаз придбала унікальну норвезьку безкабельну систему для 3D сейсмічних досліджень. Це підвищить ефективність розробки газових родовищ, повідомила пресслужба компанії у четвер 8 лютого.

“Нафтогазовий бізнес ДТЕК продовжує інвестувати у найсучасніші технології задля розвитку галузі. Система Stryde дозволить нам набагато точніше вивчати надра задля підтримання і розвитку українського нафтогазовидобутку”, – йдеться в повідомленні.

Стверджується, що система Stryde – це найкомпактніша в світі нодальна безкабельна система збору сейсморозвідувальних даних. Вона дозволяє суттєво скоротити час на розгортання та відмовитися від значної кількості важковагової техніки.

У компанії зазначили, що система дає можливість збільшити глибинність вивчення площ досліджень, підвищити точність прогнозування геолого-геофізичних властивостей порід та достовірність результатів геолого-розвідувальних робіт загалом.

Окрім того, Stryde має 30 тисяч датчиків та дає змогу проводити дослідження у водному середовищі. Це єдина в Україні система із подібними характеристиками.

Після додаткового навчання у Норвегії фахівці ДТЕК Нафтогаз вже почали застосовувати систему на одному з родовищ у Полтавській області.

Раніше стало відомо, що у 2023 році енергохолдинг ДТЕК почав бурити нові свердловини на газових родовищах. Компанія планувала інвестувати у видобуток газу $120-130 млн.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp