НБУ обговорює обмеження переказів через термінали

НБУ обговорює обмеження переказів через термінали

Фото: Getty Images

Карткові перекази через термінали можуть обмежити

Велика кількість компаній продовжують використовувати “найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування”, зазначила Катерина Рожкова.

Національний банк України напрацьовує рішення про обмеження карткових переказів і запровадження граничних лімітів переказу готівки через термінали самообслуговування. Про це сказала перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, повідомляє Інтерфакс-Україна у четвер, 8 лютого.

“З точки зору запровадження додаткових обмежень на операції фізичних осіб… обмежень щодо розпорядження… власними коштами, це дуже сенситивна тема. Ми це питання опрацьовуємо з усіх точок зору”, – сказала вона на конференції “Фінанси для бізнесу під час війни” в Києві.

Рожкова підкреслила, що проблема тіньових платежів справді актуальна. Це не стосується всієї країни, але зачіпає велику кількість компаній, які продовжують використовувати “найрізноманітніші механізми ухилення, зменшення оподаткування та інше”.

“Тому, з урахуванням досвіду, який ми маємо, ми наразі опрацьовуємо це питання і далі вже радитимемось з нашими колегами з профільного комітету, як краще нам це зробити, щоб, з одного боку, не обмежити нормальний бізнес, нормальних людей, а з іншого – все-таки зменшити можливості маніпуляцій та обходу закону”, – додала вона.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp