Резерви України різко знизилися

Резерви України різко знизилися

Фото: Пресс-центр НБУ

У січні чистий продаж валюти регулятором перевищив $2,5 млрд

На обсяг золотовалютних резервів вплинула виплата боргів і менші обсяги надходження міжнародної допомоги.

За підсумками січня міжнародні резерви України скоротилися майже на 5%, або $1,98 млрд – до $38,525 млрд. Такі дані оприлюднив Нацбанк у вівторок, 6 лютого.

“Така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для збереження курсової стійкості, борговими виплатами країни в іноземній валюті та меншими порівняно з попередніми місяцями обсягами надходження міжнародної допомоги”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що у минулому місяці чистий продаж валюти регулятором перевищив $2,5 млрд, що на 29% менше за попередній місяць.

При цьому в НБУ зазначили, що за січень на рахунок Кабміну було переказано $898,9 млн, а за обслуговування і погашення держборгу сплачено $441,6 млн.

Нацбанк також повідомив, що на поточний обсяг резервів позитивно вплинула переоцінка вартості фінансових інструментів, додавши $86,3 млн.

“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту”, – резюмували в центробанку.

Нагадаємо, у липні 2023 року резерви України встановили історичний рекорд – 41,7 млрд доларів. Після цього вони знижувалися чотири місяці поспіль. Лише у грудні резерви зросли завдяки валютним надходженням від зарубіжних партнерів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp