Yandex NV припинила співпрацю із РФ і продала підрозділ за $5,2 млрд

Yandex NV припинила співпрацю із РФ і продала підрозділ за $5,2 млрд

Фото: Російські ЗМІ

Bloomberg зазначає, що в групу покупців входить фонд, пов’язаний з ПАТ Лукойл, і підприємці, що не потрапили під санкції.

Материнська компанія Yandex NV досягла угоди на суму близько 5,2 млрд дол. про продаж свого російського бізнесу, зокрема й найпопулярнішої в Росії пошукової системи. Про це в понеділок, 5 лютого, повідомляє інформагентство Bloomberg з посиланням на заяву компанії.

Інвесторам дадуть частки в ПАТ Яндекс Інтернешнл, яке наприкінці минулого року було зареєстровано в Калінінградській особливій економічній зоні Росії. Загальна вартість угоди становитиме 475 мільярдів рублів з урахуванням коригувань і виплачуватиметься готівкою та акціями материнської компанії класу А.

Крім керівництва Яндекса, в групу покупців входить фонд, пов’язаний з нафтовим гігантом ПАТ Лукойл, і кілька підприємців, які не потрапили під санкції.

Переговори про припинення співпраці тривали понад рік. Вони відкрили для зареєстрованої у Нідерландах материнської компанії Yandex шлях для розвитку деяких прєктів за кордоном.

За даними видання, Yandex, який також володіє популярним додатком для замовлення поїздок і платформою електронної комерції в Росії, зазнав сильного тиску після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Зазначимо, Таганський суд Москви вважає компанію Google “винною в адміністративному правопорушенні”: відмові видалити правдиві факти про війну Росії проти Україні. Google LLC присудили адміністративний штраф у розмірі чотирьох мільйонів рублів.

Московський суд вдруге оштрафував Google за невидалені “фейки” про війну

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp