ДТЕК домовляється про передову технологію керування електромережами – ЗМІ

ДТЕК домовляється про передову технологію керування електромережами - ЗМІ

Фото: ДТЕК

У ДТЕК зацікавлені в отриманні ліцензії на програмне забезпечення Kraken

Мова йде про інноваційне програмне забезпечення Kraken для керування енергооб’єктами, яке застосовується в 17 країнах світу.

Український енергохолдинг ДТЕК веде переговори з британською компанією Octopus Energy для залучення інноваційної технології керування електромережами. Про це повідомила газета The Telegraph.

Вказано, що в межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбулась зустріч генерального директора ДТЕК Максима Тимченко та засновника і гендиректора Octopus Energy Грега Джексона. Вони обговорили можливу співпрацю по відновленню електромереж в України, що постраждали внаслідок атак Росії.

“Україна і ДТЕК продемонстрували винахідливість та швидкість, з якою можна модернізувати та будувати нову енергетичну інфраструктуру. Ми можемо багато чому навчитися у них, наприклад, як вони змогли так швидко і так вражаюче виконати роботу – часто під обстрілами – яка у Великобританії займає від 5 до 15 років”, – заявив Грег Джексон.

В матеріалі зазначається, що потенційно Octopus може надати ДТЕК ліцензію на своє інноваційне програмне забезпечення Kraken для керування енергооб’єктами. Наразі ця технологія використовується енергетичними компаніями в 17 країнах світу для обслуговування 54 млн користувачів.

“Ми хочемо вчитися у компанії Octopus і прагнемо принести цю інновацію в Україну”, – підкреслив Тимченко.

За його словами, у ДТЕК зацікавлені у вивченні можливостей розгортання цього програмного забезпечення, а також у потенціалі для спільного підприємства між двома компаніями.

Нагадаємо, ДТЕК презентував концепцію розвитку “розумних мереж” (Smart Grid) на прикладі Київської області. Цей регіон може стати базовим для модернізації мереж у всіх областях України.

Також повідомялося, що енергетики ДТЕК опановують технологію ремонтів мереж без відключень світла у клієнтів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp