Ангола прагне вигнати РФ зі спільного алмазовидобувного бізнесу

Ангола прагне вигнати РФ зі спільного алмазовидобувного бізнесу

Фото: Вікіпедія

Ангольська сторона вимагає, щоб росіяни пішли з бізнесу без умов, натомість росіяни хочуть компенсацій за інвестиції

Sociedade de Catoca скоротила видобуток діамантів на своїй шахті, бо постачальники й банки відмовляються працювати з ними.

Ангола змушує російську транснаціональну компанію Алроса вийти зі спільного бізнесу Sociedade de Catoca, якому належить четверта найбільша алмазна шахта світу. Причина цього полягає в санкціях, запровадженими проти Росії за вторгнення в Україну, що шкодять торгівлі діамантами. Про це повідомляє ангольське видання Expansão.

Минулого тижня представники ангольської влади зустрічались з російськими колегами в Дубаї (ОАЕ), для того, щоб розвʼязати питання виходу російського акціонера Алроса із Sociedade Mineira de Catoca.

ЗМІ зазначає, що видобуток діамантів на шахті скоротився, а багато постачальників та банків відмовляються працювати з Catoca через зв’язки з росіянами.

Російській компанії належить 41% акцій. Ангольська сторона вимагає, щоб росіяни пішли з бізнесу без умов, натомість росіяни хочуть компенсацій за інвестиції.

Один із можливих шляхів вирішення проблеми – це те, що Алроса піде, але з гарантією, що вона зможе повернутися в майбутньому, коли санкції будуть зняті. З огляду на нещодавнє зближення Анголи з США, росіяни з підозрою ставляться до такого результату.

Іще один варіант полягає в тому, що росіяни продадуть свою частку акцій ангольській компанії. Однак поки що незрозуміло, чи будуть вони готові це зробити. Ситуація залишається невизначеною.

Вихід росіян зі спільного підприємства з видобутку діамантів необхідний для того, щоб зняти санкції з шахти, але це може бути складним завданням.

Нагадаємо, Росія після залучення ПВК Вагнер заробила понад 2,5 мільярда доларів на торгівлі африканським золотом з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp