У ДТЕК повідомили про ремонти мереж за новою технологією

У ДТЕК повідомили про ремонти мереж за новою технологією

Енергетики ДТЕК виконали 16 тисяч ремонтів без відключень світла

Енергетики освоюють нову технологію на спеціальних тренувальних полігонах в Україні та Польщі.

Енергетики ДТЕК опановують технологію ремонтів електромереж без відключень світла у клієнтів. Про це енергохолдинг повідомив у п’ятницю, 26 січня.

Вказано, що вперше подібну технологію компанія застосувала ще у 2018 році.

“У 2022 році ми вимушені були призупинити навчання наших енергетиків ремонтам під робочою напругою, адже всі ресурси були спрямовані на ремонт електроінфраструктури, яка постраждала через ворожі атаки, та повернення світла українцям. Зараз поступово повертаємося до проєктів з розвитку та застосування сучасних технологій на мережах. В тому числі до ремонтів без відключень”, – розповів генеральний директор ДТЕК Мережі Олександр Фоменко.

Навчання енергетиків в залежності від складності робіт триває від трьох днів до трьох місяців. Воно проходить на спеціальних тренувальних полігонах в Україні та Польщі. З 2018 по 2022 роки метод ремонтів без відключень опанували понад 1000 енергетиків компанії.

Лише у 2023 році енергетики ДТЕК  виконали 16 тисяч ремонтів без відключень світла у споживачів у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Енергохолдинг планує масштабувати цей проєкт та збільшувати кількість робіт без відключень клієнтів.

“Але для цього на рівні національного регулятора має бути забезпечений відповідний ресурс в інвестиційній програмі компанії та на рівні держави мають розпочатися зміни в нормативно-правовій базі, яка регламентує підготовку енергетиків та власне виконання таких робіт на мережах”, – зазначили у компанії.

Раніше повідомлялось, що ДТЕК презентував концепцію розвитку “розумних мереж” (Smart Grid) на прикладі Київської області. Цей регіон може стати базовим для модернізації мереж у всіх областях України.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp