РФ торік закупила чипів з країн Заходу на мільярд доларів – ЗМІ

РФ торік закупила чипів з країн Заходу на мільярд доларів - ЗМІ

Фото: Getty Images

Компанії заявили ЗМІ, що вони повністю дотримуються санкційних вимог і працюють над протидією незаконному витоку товарів

Понад половина імпортованих напівпровідників та інтегральних схем, які дісталися Росії, виготовлені в США та Європі.

Росія, попри запроваджені країнами Заходу санкції, торік імпортувала передові американські та європейські чіпи на суму понад один мільярдів доларів. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на засекречені дані російської митної служби.

Понад половина імпортованих напівпровідників та інтегральних схем за перші дев’ять місяців 2023 року було вироблено американськими та європейськими компаніями.

До їх числа входили:

  • Intel Corp;
  • Advanced Micro Devices;
  • Analog Devices Inc;
  • Infineon Technologies AG;
  • STMicroelectronics NV;
  • NXP Semiconductors NV.

“Немає жодних припущень, що компанії порушили санкційне законодавство, і дані не вказують на те, хто експортував технології в Росію, звідки їх відправили і коли було вироблено товари”, – мовиться в матеріалі.

Компанії заявили ЗМІ, що вони повністю дотримуються санкційних вимог, припинили діяльність у Росії з початку великої війна, і впровадили процеси та політику для контролю за дотриманням санкцій.

Вони також додали, що працюють над протидією незаконному витоку товарів, зокрема спільно з відповідними органами.

Як ми вже писали раніше, в Росії значною мірою вдається обходити санкції на експорт технологій, що дозволяє Москві виготовляти зброю та продовжувати війну проти України.

Нагадаємо, США посилюють тиск на Туреччину, яка перенаправляє підсанкційну продукцію до РФ, а також не заважає фінансовим потокам, які йдуть до ХАМАС. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp