Світовий лідер зварювального обладнання потрапив до списку спонсорів війни

Світовий лідер зварювального обладнання потрапив до списку спонсорів війни

Фото: wikipedia.org

Американсько-шведську ESAB внесено до переліку міжнародних спонсорів війни

Американсько-шведська компанія ESAB утримує в Росії заводи та постачає свої товари Газпрому.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американсько-шведську промислову компанію Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB) до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомила пресслужба НАЗК в четвер, 25 січня.

 

Зазначається, що світовий лідер у сфері виробництва зварювального обладнання та матеріалів принципово залишається у РФ, утримує там заводи та постачає свої товари через систему державних закупівель російському Газпрому.

 

Компанія працює в Росії більш як 20 років та створила там вже понад 6000 робочих місць. ESAB має понад 150 дистриб’юторів, представлених у всіх федеральних округах РФ, а також має на території Росії два заводи та технологічний центр, який здійснює відпрацювання технологій, навчання та демонстрацію обладнання.

 

У межах російської програми імпортозаміщення, на цих заводах компанії виробляють російські та фірмові зварювальні матеріали ESAB, а також електроди, дроти та флюси. Так компанія допомагає РФ справлятися з наслідками накладених на неї санкцій, а також, забезпечує технологічні спроможності країни-агресора.

 

У червні 2022 року ESAB офіційно оголосила про продовження роботи у Росії. У 2023 році компанія також продовжувала представляти та анонсувати нове високотехнологічне зварювальне обладнання власного виробництва в Росії.

 

ESAB здійснює свою діяльність у Росії через ТОВ Эсаб, фінансовий звіт по роботі у РФ за 2022 рік компанія так і не опублікувала.

 

З 24 лютого 2022 року по жовтень 2023 року компанія імпортувала до Росії товарів на понад 60 млн доларів. Серед них: матеріали, обладнання, запчастини та інструменти для зварювання з Німеччини, КНР, Угорщини, Південної Кореї, В’єтнаму, Швеції, Австрії, Індії, Туреччини.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp