ПриватБанк збільшив прибуток удвічі за рік

ПриватБанк збільшив прибуток удвічі за рік

Фото: Getty Images

Чистий прибуток ПриватБанку склав 37,8 млрд гривень за рік

Банк збільшив чистий портфель роздрібних кредитів на 39% і чистий портфель кредитів для бізнесу на 23%.

За результатами 2023 року державний Приватбанк отримав прибуток до оподаткування у розмірі 72,8 млрд гривень, що більше ніж удвічі перевищує результат 2022 року. Про це повідомила пресслужба банку у середу, 24 січня.

Вказано, що чистий прибуток банку склав 37,8 млрд гривень. Це на 7,6 млрд гривень більше, ніж роком раніше.

Минулого року ПриватБанк також збільшив чистий портфель роздрібних кредитів на 39% до понад 60 млрд гривень і чистий портфель кредитів для бізнесу на 23% – до понад 30 млрд гривень. Водночас обсяг депозитів збільшився на 18% або на 85 млрд гривень.

“Таке зростання масштабів бізнесу призвело до збільшення чистого процентного доходу ПриватБанку на 16,7 млрд гривень. Ще 3 млрд гривень приросту чистого процентного доходу забезпечені процентною політикою банку НБУ протягом 2023 року”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, за січень-листопад 2023 року українські банки отримали 130,5 млрд грн чистого прибутку. До десяти найприбутковіших фінустанов увійшли ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен банк і Укрсиббанк.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав закон про додаткове оподаткування банків. За результатами 2023 року ставка оподаткування складе 50%.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp