Термінал в Усть-Лузі відновив завантаження палива після атаки дронів – ЗМІ

Термінал в Усть-Лузі відновив завантаження палива після атаки дронів - ЗМІ

Фото: Соцмережі

Новатек 21 січня був змушений призупинити деякі операції на терміналі в Балтійському морі через пожежу

Новатек відновила завантаження палива на своєму терміналі на Балтійському морі, зазначає Reuters.

Російська енергетична компанія Новатек відновила завантаження палива на своєму терміналі в Усть-Лузі на Балтійському морі, пошкодженому внаслідок атаки дронів. Нині йде завантаження палива на танкери Minerva Julie та Chrystal Arctic. Про це заявило інформагентство Reuters.

Новатек 21 січня був змушений призупинити деякі операції на величезному терміналі з експорту палива в Балтійському морі через пожежу, яка почалася після ударів дронів СБУ.

Аналітики тоді повідомили, що комплексу будуть потрібні тижні, щоб відновити масштабні операції, проте найближчим часом він може відновити частину операцій. Вони також вважають, що Новатек тепер буде змушений експортувати більше газового конденсату замість високомаржинального палива через інші термінали.

У 2023 році з порту Усть-Луга до Азії було відправлено 5,2 млн тонн нафти, з них 2,8 млн тонн надійшло з терміналу Новатека, йдеться в даних LSEG.

Комплекс отримує газовий конденсат, різновид легкої нафти, для переробки близько 7 млн тонн та виробництва нафтопродуктів, таких як нафта, авіагас і газойль.

Нагадаємо, російський завод Новатек на узбережжі Балтійського моря, призупинив свою роботу після атаки українських БПЛА

Крім того, Росія змушена перекидати свої системи ППО з фронту після атаки на газовий термінал Усть-Луга Ойл в Ленінградській області.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp