Україна відсудила у китайського підрядника мільйони через невиконану роботу

Україна відсудила у китайського підрядника мільйони через невиконану роботу

Фото: Xinjiang Communications Construction Group / Facebook

З китайської компанії Xinjiang, яка не змогла відремонтувати траси М-03 і М-12 в Україні, вдалося стягнути майже пів мільярда гривень

Мін’юст виграв справу проти китайської будівельної компанії Xinjiang Communications Construction Group у трьох судових інстанціях КНР.

Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури (колишній Укравтодор) виграв судову суперечку з китайською будівельною компанією Xinjiang Communications Construction Group Co., Ltd у справі про поганий ремонт доріг в Україні. Про це у понедфлок, 22 січня, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції, яке представляло інтереси Держагентства у китайських судах.

Згідно із повідомленням, українська сторона отримала перемогу у трьох судових інстанціях КНР та забезпечила повернення до державного бюджету України, а також до МБРР близько 500 млн грн. 

“17 січня 2024 року грошові кошти загальним розміром майже пів мільярда гривень у доларовому еквіваленті були перераховані Банком Китаю на рахунок Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України та на рахунок Міжнародного Банку Реконструкції і Розвитку. Справу закрито”, – підсумувала заступниця міністра Ірина Мудра. 

В жовтні 2017 року Укравтодор та китайська державна компанія Xinjiang Communications Construction Group підписали два контракти на умовах FIDIC щодо виконання ремонтних робіт з покращення безпеки руху на автодорозі М-12 (Стрий -Тернопіль – Кіровоград – Знамʼянка) та реконструкцію і капремонт автодороги М-03 (Київ – Харків – Довжанський).

Контракт щодо реконструкції автодороги М-03 було розірвано Укравтодором у грудні 2018 року, оскільки станом на дату розірвання роботи по контракту навіть не розпочалися. Згодом, у червні 2019 року Укравтодором було розірвано другий контракт щодо автодороги М-12, оскільки китайський підрядник на той момент виконав приблизно 1% робіт замість 70% і не забезпечив належного експлуатаційного утримання ділянки,в результаті чого ділянку дороги було доведено до аварійною стану.

Після цього Укравтодор направив китайському банку запити на стягнення за зазначеними гарантіями. 

У серпні 2023 року Мін’юстом були отримані рішення суду міста Урумчі – у трьох справах за позовами китайської державної будівельної корпорації до Укравтодору (тепер – ДАВРІУ), винесені на користь української сторони. Але 28 серпня компанією Xinjiang Communications Construction Group було подано апеляції.

До пошкодження естонсько-фінського газопроводу Balticconnector могло бути причетне китайське судно. 

Організація Об’єднаних Націй, уряд України, Світовий банк та Європейський Союз разом підрахували скільки грошей знадобиться, щоб відновити країну після війни.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp