Apple сплатила до бюджету Росії 1,2 млрд рублів

Компанія Apple у лютому минулого року вже виплачувала штраф у розмірі 906 мільйонів рублів.

Американська корпорація Apple сплатила до бюджету РФ накладений російськими антимонопольними органами штраф у розмірі 1,2 мільярда рублів. Кошти надійшли до російського бюджету 19 січня. Про це повідомляє Коммерсант з посиланням на дані Федеральної антимонопольної служби (ФАС) РФ.

Зазначається, що ФАС оштрафувала Apple у липні 2022 року, звинувативши її у дискримінаційних вимогах, які забороняли розробникам iOS-додатків інформувати клієнтів у самих додатках про можливість оплати покупок за межами App Store, а також використовувати альтернативні способи оплати. Apple також обмежувала посилання на інтернет-ресурси розробників, не допускаючи такі додатки в App Store.

У жовтні 2023 року Apple офіційно дозволила російським розробникам вбудовувати у свої програми для iOS та iPadOS можливість оплати сторонніми платіжними системами. При цьому за покупки за допомогою сторонніх систем Apple стягуватиме комісію 27%. Стандартна комісія App Store складає 30%. Можливість вставляти зовнішні посилання з’явилася лише у розробників із Росії, користувачам інших країн посилання не відображатимуться.

Apple у лютому минулого року вже виплачувала штраф у розмірі 906 млн рублів, призначений ФАС за зверненням російської Лабораторії Касперського.

Раніше повідомлялося, що Національна комісія з конкуренції (CNMC) Іспанії наклала на компанії Apple і Amazon штраф на загальну суму 194,15 млн євро через можливі антиконкурентні дії на онлайн-ринку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp