Голова ДТЕК назвав завдання України на форумі у Давосі

Голова ДТЕК назвав завдання України на форумі у Давосі

Фото: Getty Images

Максим Тимченко взяв участь у форумі в Давосі

Важливо доносити сигнал міжнародним інвесторам, що інвестувати в Україну можна та потрібно вже зараз, зазначив Максим Тимченко.

На Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі українська бізнес-спільнота сконцентрувалась на переговорах із міжнародними партнерами для залучення західного капіталу. Це може допомогти збільшити ВВП України, сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко в інтерв’ю американському телеканалу CNBC.

За його словами, Україна в Давосі “на вершині порядку денного”.

“Нас чують наші партнери, уряди, глобальні компанії. Звісно ми тут, щоб залучити капітал, захистити нашу економіку та допомогти продовжити збільшувати ВВП України. Ми маємо відкрити Україну світу протягом цього часу”, – сказав Тимченко.   

Він наголосив, що важливо доносити сигнал міжнародним інвесторам, що інвестувати в Україну можна та потрібно вже зараз. Для цього ДТЕК демонструє інвесторам свій приклад – будівництво Тилігульської вітроелектростанції у Миколаївській області під час війни з обсягом інвестицій у сотні мільйонів доларів.

“Це наш найкращий аргумент для міжнародних партнерів, фінансових інституцій, енергетичних компаній. Дивіться на нас, приходьте до України, оцініть яка тут ситуація, та першими беріть ініціативу”, – підкреслив гендиректор ДТЕК.

Раніше стало відомо, що ДТЕК добудує Тілігульську ВЕС за 450 млн євро. У грудні 2023 року український енергохолдинг підписав відповідний меморандум з данською компанією Vestas, яка є одним з найбільших у світі виробників вітрогенераторів. Загальний обсяг інвестицій у цей проєкт перевищить 650 млн євро.

Нагадаємо, у травні 2023 року було введено в дію першу чергу Тилігульської ВЕС з 19 турбінами потужністю 114 МВт.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp