Метінвест розпочав виробництво сталевих штабів-бункерів для ЗСУ

Метінвест розпочав виробництво сталевих штабів-бункерів для ЗСУ

Фото: Метінвест

Сталевий штаб складається з п’яти чи шести окремих мобільних бункерів.

Конструкція розгортається та згортається за короткий час, а за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру.

Група Метінвест налагодила виробництво сталевих підземних командних пунктів. Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, вже передано Сухопутним військам України та встановлено на одному з найгарячіших напрямків фронту, повідомляє пресслужба групи у п’ятницю, 19 січня.

Металеві конструкції мають захищати особовий склад від обстрілів, а також забезпечувати комфортні умови роботи командування ЗСУ на лінії фронту.

В Метінвесті додали, що конструкція розгортається та згортається за короткий час, а за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру.

“Сталевий штаб складається з п’яти чи шести (залежно від комплектації) окремих мобільних бункерів: це сполучені між собою підземні укриття, що виконують різні функції – від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування. Таким чином утворюється цілий підземний комплекс будівель. Штаби обладнані всім необхідним устаткуванням для комфортного перебування: спальними місцями й робочими зонами, душовими й бойлерами, системами опалення, освітлення і зв’язку, місцями для зберігання зброї та особистих речей та електронною технікою. Це дає змогу використовувати підземний штаб не лише як укриття та місце відпочинку, а і як робочу зону для командування на лінії фронту”, – говориться в повідомленні.

За словами операційного директора Метінвесту Олександра Мироненко, плани групи передбачають розроблення нових конфігурацій підземних сталевих комплексів для інших потреб ЗСУ.

“Розроблення покращених бункерів, цілих підземних комплексів – це внесок Метінвесту та Сталевого фронту Ріната Ахметова в покращення побуту бійців на лінії фронту. Бо люди – це головне. Сподіваюсь, що таких КП на лінії фронту ставатиме дедалі більше, й ці “підземні містечка” стануть надійною опорою для командування військових з’єднань. У планах Метінвесту також є розроблення нових конфігурацій підземних сталевих комплексів для інших потреб ЗСУ. Тому ми не будемо зупинятися, допоки Україна не переможе”, – прокоментував він передання першого КП до ЗСУ.

В пресслужбі групи зауважили, що нові командні пункти базуються на моделі бункера-“криївки”, 330 одиниць яких Метінвест передав різним бригадам ЗСУ з 2022 року.

“Конструкцію стандартного сталевого бункера допрацювали для використання у складі постійного штабу, габарити збільшили до 6 метрів завдовжки й 2,3 метра заввишки. На виготовлення однієї такої конструкції спеціалісти підприємств Метінвесту витрачають близько 400 годин”, – повідомила група.

В грудні група Метінвест повідомляла про спрямування 2,5 млрд грн силам оборони в межах мілітарної ініціативи Ріната Ахметова Сталевий фронт.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp