У Метінвесті назвали суму сплачених податків за 2023 рік

У Метінвесті назвали суму сплачених податків за 2023 рік

Фото: Getty Images

Завод Запоріжсталь входить до складу групи Метінвест

Найбільшим за обсягом відрахувань став єдиний соціальний внесок, який склав 3,3 млрд грн, зазначили у компанії.

Група Метінвест перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 14,6 млрд грн податків і зборів за підсумками 2023 року. Про це компанія повідомила у середу, 17 січня.

Вказано, що серед найбільших за обсягом відрахувань – єдиний соціальний внесок, що становить 3,3 млрд грн, податок на прибуток – 3,2 млрд грн, та податок на доходи фізичних осіб – понад 3 млрд грн.

“Українські підприємства Метінвесту торік збільшили плату за землю майже на 10% проти 2022 року – до 1,2 млрд грн. Також зросли виплати екологічного податку – до 608 млн грн. Крім того, вагомим джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України у 2023 році стала плата за користування надрами в розмірі 2,2 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков зазначив, що група залишається одним із найбільших платників податків в Україні, незважаючи на втрату низки підприємств на сході країни, морську блокаду і значне зниження кількості персоналу через війну.

“Відмова від належних компанії за законодавством податкових пільг дала змогу спрямувати додаткові кошти на ті напрями, де це потрібно найбільше. Ми продовжуємо підтримувати українців та армію на шляху до перемоги та закликаємо кожен бізнес доєднатися і через податки, донати, допомогу ЗСУ та мирним мешканцям підтримувати Україну в час випробувань, який ми всі переживаємо зараз”, – розповів Риженков.

Нагадаємо, у 2022 році Метінвест сплатив до держбюджету понад 20 млрд грн податків. Таких цифр вдалося досягнути завдяки роботі втрачених наразі гігантів Азовсталь і ММК ім. Ілліча у Маріуполі, а також Авдіївського коксохіму.

Раніше у Метінвесті розповіли, як змогли вистояти під час війни, хоча на початку російського вторгнення було порушено вертикально інтегровану структуру групи.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp