Грошові перекази з Росії до Туреччини припинено – ЗМІ

Грошові перекази з Росії до Туреччини припинено - ЗМІ

Фото: investgazeta.ua

Туреччина припинила грошові перекази з Росії

Після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена експортери не могли отримувати платежі з Росії в турецьких лірах і російських рублях.

У січні припинився переказ грошей з РФ лр Туреччини, що призвело до серйозних збоїв у експорті турецької продукції до Росію. Про це повідомляє турецьке видання Ekonomim.

“Після візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена експортери не могли отримувати платежі з Росії в турецьких лірах і російських рублях, деякі банки відправляли перекази назад, деякі банки почали відхиляти транзакції, які вони раніше приймали, заявивши, що це “заборонені товари”, – повідомляє видання з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що експортери в автомобільному секторі не можуть отримати свої перекази від початку року; турецькі виробники взуття, які працюють з російською компанією, яка найбільше закуповує в Туреччині, цього місяця теж не отримали жодних платежів від своїх російських клієнтів. Подібна ситуація в хімічній промисловості, у виробників текстилю, судновласників та інших.

“Нещодавні проблеми з переказом грошей пов’язані з розширенням останнього списку санкцій ЄС, зокрема, якщо навіть компанія-експортер у Туреччині продає товари, які не підпадають під санкції, покупець може бути включений до санкційного списку, або на балансі турецьких банків чи російських банків відбуваються операції в рублях”, –  цитує видання анонімне джерело в міністерстві торгівлі Туреччини.

Раніше повідомлялося, що торгівля між Китаєм і Росією торік сягнула рекордних 240 млрд доларів.

Україна експортувала морем 15 млн тонн вантажів

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp