Офіційні зарплати працівників АЗС свідчать про наявність схем – експерт

Офіційні зарплати працівників АЗС свідчать про наявність схем - експерт

Фото: volynnews.com

На станціях АЗС зарплати персоналу можуть відрізнятись утричі

Низькі зарплати працівників АЗС – це індикатор наявності у мережі масштабних схем, зазначив Сергій Куюн.

Різниця у розмірі зарплат працівників різних мереж АЗС становить 3-4 рази. Це свідчить про “оптимізацію” зарплатних податків, а також про можливі схеми з ухиляння від сплати податку на прибуток і ПДВ. Про це написав директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн у Facebook у вівторок, 16 січня.

Він посилається на дані про сплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у мережах АЗС за третій квартал 2023 року.

“Середнє значення для п’яти лідерів рейтингу дає уявлення про реальний оклад працівників автозаправних мереж – це майже 22 тис. грн з ПДФО, або 18 тис. грн “на руки” за місяць. Вважаю, що це досить реальний показник”, – зазначив Куюн.

Він звернув увагу на те, різниця між лідерами й аутсайдерами “зарплатного” рейтингу становить 3-4 рази.

1

Інфографіка: Сергій Куюн / Facebook 

“Як в одній галузі, на однакових станціях, які іноді стоять упритул одна до одної, зарплати персоналу можуть відрізнятись утричі?”, – зауважив експерт.

За даними Куюна, у переважній більшості мереж АЗС, включно з гравцями з першого десятка ринкових лідерів за обсягами продажів – БРСМ, Avantage 7 і KLO, офіційно платять працівникам 5-7 тисяч гривень на місяць. На його думку, це може свідчити про практику виплати зарплат у “конвертах”.

Куюн додав, що це також може вказувати на функціонування у мережах з низькими окладами працівників більш масштабних схем ухилення від оподаткування, оскільки різницю між офіційною й реальною зарплатнею треба видавати готівкою.

“Звідки зазвичай береться готівка? “Скрутки” за допомогою “податкових ям”, торгівля без видачі касового чека або маніпуляції з чеками тощо. Тобто низькі зарплати – це індикатор наявності у мережі більш масштабних схем, які своєю чергою занижують показники й прибутку, і ПДВ”, – вважає він.

Єксперт закликав Державну податкову службу звернути увагу саме на зарплатні податки, оскільки на відміну від прибутку і ПДВ, якими паливні мережі мають можливість маніпулювати, постійно змінювати зарплати складно.

“Як мінімум це важко буде пояснити співробітникам, а це сотні й тисячі людей”, – підкреслив експерт.

За розрахунками Консалтингової групи А-95, встановлення реальних зарплат у мережах АЗС зможе вивести з тіні понад 2 млрд грн ПДФО і єдиного соціального внеску (ЄСВ) на рік.

Нагадаємо, за оцінками Консалтингової групи А-95, більшість великих мереж АЗС приховують прибутки, щоб уникнути сплати податків.

У мережах АЗС знижуються ціни на бензин та дизпаливо

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp