Попри проблеми з логістикою: ціни на газ в Європі рекордно низькі

Попри проблеми з логістикою: ціни на газ в Європі рекордно низькі

Фото: AFP/Getty Images

Газ продовжує дешевшати

У розпал опалювального сезону в Європі ціни на газ впали до мінімуму із серпня минулого року.

У Європі спотові ціни на газ досягли мінімальної позначки, з серпня минулого року. Падіння цін не зупинили навіть проблеми із постачанням скрапленого газу з Катару через Червоне море.

Так, ціна лютневого ф’ючерса на хабі TTF у Нідерландах впала у понеділок на 7% – до 29,74 євро за МВт-год або близько $342 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі ICE Futures.

Газ дешевшає попри те, що минулого тижня Катар призупинив рух LNG-танкерів Червоним морем до Євроапи після ударів США та союзників по базах хуситів у Ємені.

За даними Bloomberg, щонайменше п’ять катарських LNG-танкерів призупинили рух цим маршрутом із п’ятниці, 12 січня. Катар є другим після США постачальником скрапленого газу до Європи, минулого року ця країна зайняла близько 13% європейського ринку.

Однак запаси газу в європейських сховищах залишаються високими, а попит відносно низьким. За даними Gas Infrastructure Europe, європейські сховища посеред зими заповнені на 79,72%.

“Попит на газ у всьому Європейському Союзі залишався значно нижчим доконфліктних рівнів у 2023 році, і протягом більшої частини року також був нижчим за рівні 2022 року, які вже були нижчими”, – зауважив аналітик RBC Europe Ltd. Аднан Данані.

У Великій Британії, Франції та Німеччині – найбільших енергетичних ринках регіону – на початку цього тижня прогнозується низька температура, що підвищить попит на газ для опалення та виробництва електроенергії.

Проте низьке промислове споживання, високі запаси та значний імпорт LNG до країн північно-західної Європи можуть стримати зростання цін. Але невдовзі у Центральній Європі відбудеться значний зсув у бік теплішої погоди, що сприятиме подальшому їх зниженню.

Раніше повідомлялося, що хусити через помилку атакували танкер з російською нафтою у Червоному морі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp