Польща виступила проти продовження торгових преференцій для України

Польща виступила проти продовження торгових преференцій для України

Фото: Getty Images

Голова мінсільгосп Польщі Чеслав Секерський

Позиція нового польського уряду щодо проблем у торгівлі з Україною мало змінилася, заявив голова мінсільгосп Польщі.

Польща виступає проти торгівельних поступок для України. Про це йдеться у листі польського міністра сільського господарства Чеслава Секерського до єврокомісара з питань торгівлі, повідомляє радіостанція RMF FM.

Чиновник наголосив, що позиція нового польського уряду щодо проблем у торгівлі з Україною мало змінилася.

Секерський вважає, що проблеми з надмірним імпортом виникають “не тільки в секторах кукурудзи, пшениці та ріпаку, але також у секторах цукру, м’яса птиці, яєць, ягід (особливо замороженої малини) чи яблучного концентрату”.

Він додав, що касування квот для українського цукру “спричинило збільшення його імпорту до ЄС у сезоні 2022/2023 в 20 разів порівняно з обсягом квоти, встановленої в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС”.

“Негайна лібералізація імпорту сприяє не стільки економіці України, скільки збільшенню прибутків невеликої групи олігархів, які часто розташовують свій капітал за межами України”, – переконує польський міністр і запропонував перейти на поступову взаємну лібералізацію ринків між Україною та ЄС.

Уряд Права і справедливості вийшов з цієї Платформи на знак протесту проти того, що Європейська комісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно.

Секерський також висловив готовність зустрітися з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна інтенсифікує контакти з новим урядом Польщі для розв’язання двосторонніх проблемних питань.

Тим часом, єврокомісар з Польщі пригрозив заблокувати безмитну торгівлю України з ЄС.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp