Більшість мереж українських АЗС приховують прибутки – А-95

Більшість мереж українських АЗС приховують прибутки - А-95

Фото: zn.ua

Насамперед експерти звертають увагу на непропорційність сплати ПнП і реалізації пального

Експерти А-95 закликають Держподаткову службу звернути увагу на декларування й сплату податку на прибуток мережами АЗС.

Більшість мереж автозаправних станцій приховують прибутки задля ухилення від оподаткування. Про це заявили у Консалтинговій групі А-95 на підставі аналізу сплати податку на прибуток найбільшими 48 мережами заправних станцій у III кварталі 2023 року.

Насамперед експерти звертають увагу на непропорційність сплати ПнП і реалізації пального: 72,5% цього податку серед найбільших гравців сплатила мережа ОККО (432 млн грн), хоча має 23,5% реалізації пального.

Наступна за сплатою ПнП мережа WOG – 72 млн грн (частка у сплаті ПнП 12%, у реалізації – 18%).

Відповідно решта 46 мереж із сумарною часткою у реалізації 58,5% сплатили 15,5% (94 млн грн).

У ІІІ кварталі 2023 року 34 з 48 мереж показали нульовий або мінімальний прибуток до 1 млн грн. Серед них такі відомі мережі як Socar, Shell, UPG, U.GO (НАК Нафтогаз), Motto.

Також через показник сплати податку на прибуток в А-95 розрахували заробіток кожної АЗС і оцінили їх термін окупності за таких умов. Відповідно до розрахунків групи, один об’єкт мережі ОККО приносив 1,6 млн грн чистого прибутку на місяць, тоді як станція WOG – 316 тис. грн, столичної KLO – 297 тис. грн.

Кожна станція «БРСМ-Нафта» заробила 139 тис. грн, Avantage 7 – 135 тис. грн, що менше від показника регіональної мережі Chipo (167 тис. грн прибутку) й невеличкої полтавської мережі «Автотранс» (177 тис. грн).

Один із найменший показників – 4 тис. грн чистого прибутку на місяць на одну станцію — у мережі UPG.

Такі показники, на думку директора А-95 Сергія Куюна, не корелюються з розвитком мереж, зокрема з будівництвом нових і реконструкцією наявних АЗК, 

Найбільш реалістичний термін у цій галузі, на його погляд, має мережа ОККО – три роки, а якщо зважити, що кожна їхня станція коштує $1,5-2 млн, то термін окупності становить 4,5-6 років.

Експерти А-95 закликають Державну податкову службу звернути підвищену увагу на декларування й сплату податку на прибуток мережами автозаправних станцій.

За оцінками фахівців, потенціал збільшення бюджетних надходжень від роздрібного ринку становить щонайменше 9 млрд грн на рік.

Нагадаємо, АЗС знизили ціни на бензин та дизпаливо.

Як ми вже писали раніше, падіння цін на автогаз спричинено як потужними імпортними обсягами, так і суттєвим падінням споживання.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp