НБУ назвав три проблемні банки

НБУ назвав три проблемні банки

Фото: Національний банк України

НБУ назвав три банки, яким знадобиться додатковий капітал

Державному Укрексімбанку, приватним банкам МТБ та Правекс знадобиться додатковий капітал до 2026 року.

Національний банк України оприлюднив звіт про оцінку стійкості 20 банків у 2023 році. Додатковий капітал до 2026 року знадобиться трьом банкам – державному Укрексімбанку, приватним банкам МТБ та Правексу.

 

Зазначається, що більшість банків в Україні мають достатній капітал, а банківська система в цілому – високий запас міцності.

 

Водночас у п’яти банків виявили потребу у додатковому капіталі. Це Укрексімбанк, МТБ, Правекс-банк, Укргазбанк та Сенс Банк. Останні два вже збільшили капітал до необхідного рівня.
 

За даними НБУ, два з п’яти банків, які вже у грудні мали норматив достатності понад необхідний рівень, мають щонайменше утримувати капітал на встановленому для них цільовому рівні. Решта три мають забезпечити рівень достатності капіталу у два етапи:

 

  • до кінця вересня 2024 року – визначений з урахуванням граничного рівня 0%;
  • до кінця березня 2026 року – визначений з урахуванням граничних значень на нормативному рівні.
     

У звіті зазначається, що головною причиною виникнення потреби в капіталі для п’яти банків стала їхня значно нижча за середню для сектору операційна ефективність. Майже всі ці банки мали низьку процентну маржу та високе співвідношення операційних витрат і доходів.

 

Банки, для яких установлено підвищені необхідні рівні нормативів достатності капіталу, найближчим часом мають подати до НБУ програми реструктуризації або капіталізації. Ключовими заходами в цих програмах стане реструктуризація балансів та поліпшення операційної ефективності. 1

 

Нагадаємо, за 10 місяців 2023 року українські банки заробили 122,7 млрд гривень. Це більш ніж удвічі більше за відповідний період 2021 року, коли прибуток склав 58,35 млрд гривень.

6 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон про додаткове оподаткування банків. За результатами 2023 року ставка оподаткування складе 50%. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp