Мінфін готує пропозиції щодо оподаткування виробництва конопель

Мінфін готує пропозиції щодо оподаткування виробництва конопель

Фото: Getty Images

Податки на виробництво коноплі мають бути досить високими

Голова податкового комітету ще не готовий прогнозувати фіскальний ефект від такого нововведення, але зазначає, що податки мають бути досить високими.

Мінфін України готує пропозиції щодо оподаткування виробництва конопель у зв’язку з легалізацією медичного канабісу. Про це голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив в інтерв’ю виданню РБК-Україна.

“Ми нещодавно легалізували медичний канабіс. Діяльність із вирощування коноплель буде збільшувати податкову базу? Буде. Чи можемо ми говорити в цьому контексті про додаткові доходи для бюджету? Можемо. Я серйозно”, – заявив Гетманцев.

Голова комітету ще не готовий прогнозувати фіскальний ефект від такого нововведення, але зазначає, що податки мають бути досить високими.

“Я точно вважаю, що неправильно виробництво коноплі оподатковувати так само, як виробництво пшениці – по 300 грн за гектар. Думаю, треба більше”, – додав Гетманцев.

За його словами, в оподаткуванні вирощування конопель потрібні європейські умови.

“Є різні підходи: є акциз, варіант – залежно від площі. Знаю, зараз Мінфін готує пропозиції”, – сказав голова податкового комітету.

Нагадаємо, в грудні минулого року Верховна Рада в другому читанні проголосувала за легалізацію медичного канабісу в Україні. Закон буде набере чинності через півроку після його опублікування – у другому півріччі 2024-го року, прогнозують у парламенті.

Медичний канабіс: все про закон, який викликав хвилю суперечок

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp